3D Organ Modelleme ve Cerrahi Planlama

3D organ modelleme prosedürü sayesinde, organların radyolojik görüntüleri kullanılarak oluşturulan modeller üzerinde ameliyat öncesi çalışmalar gerçekleştirilir. Böylece ameliyat öncesinde organ üzerinde inceleme yapma imkânı bulunur.

Prosedür kapsamında gerçek insan organlarının 3 boyutlu modellemesi tamamlandıktan sonra 3 boyutlu yazıcılar aracılığıyla bu model organlar basılır.

Bu modeller, gerçekle birebir aynı şekilde hastalıklı organ olarak hazırlanır. Prof. Dr. Emre Huri bu organ modelleri ile ilgili, “Gerçek organ radyolojik görseller kullanılarak 3D modelleme, 3D yazıcı ve sanal gerçeklik simülasyonuyla yerli ve milli simülatörler geliştirildi. Geliştirilen 3D modelleri, hastaların ilgili organlarındaki yapıyla birebir aynı üretildi.” açıklamasını yapıyor.

Bu prosedür kapsamında ameliyat öncesinde “hastalıklı bir model organ” üzerinde çalışma imkânı elde edilir. Bu sayede gerçek uygulama öncesinde tecrübe kazanılmasına olanak sağlanır.

Prof. Dr. Emre Huri, Ankara'da genel üroloji, fonksiyonel üroloji, nöroüroloji ve kadın ürolojisi tedavileri sunan öncü bir klinik olarak hizmet vermektedir.